tło

Onex Group Eksperci technologii Microsoft

7 krotny partner microsoft
Logo

Czym się zajmujemy

onex.storelogoRozwój oprogramowanielogoDane i analitykalogoCentrumXPlogoChmura i cyberbezpieczeństwologoM365 i nowoczesna pracalogo

onex.store to nasz nowy sklep - ze sprzętem, oprogramowaniem i usługami, dla konsumentów oraz MŚP. W ofercie znajdziesz to, w czym się specjalizujemy – oprogramowanie Office, usługi Microsoft 365 oraz Azure, systemy operacyjne Windows, programy antywirusowe i graficzne oraz coś zupełnie nowego. Uruchomiliśmy sprzedaż sprzętu IT: laptopów, komputerów PC, akcesoriów komputerowych, drukarek, monitorów, smartfonów, produktów gamingowch i sieciowych. A na koniec usługi: wsparcie techniczne, wdrożenia, pomoc naszych inżynierów przy konfiguracji usług Microsoft.

Cyfryzacja przedsiębiorstw bardzo często wymaga indywidualnego podejścia do zaprojektowania systemu. Rozwiązania "z pudełka" nie sprawdzają się ze względu na swoją ogólność i niedopasowanie do określonego profilu biznesu. W Onex Group budujemy rozwiązania dopasowane do profilu organizacji każdego klienta indywidualnie.

Bezpieczeństwo cybernetyczne to praktyka ochrony przed atakami cyfrowymi. Celem cyberataków jest zazwyczaj uzyskanie dostępu, zmiana lub zniszczenie poufnych informacji, wyłudzenie pieniędzy od użytkowników lub przerwanie normalnych procesów biznesowych. Wdrażanie skutecznych środków bezpieczeństwa cybernetycznego jest obecnie szczególnie trudne, ponieważ urządzeń jest więcej niż ludzi, a atakujący stają się coraz bardziej innowacyjni.

CentrumXP to najpopularniejszy portal o technologii Microsoft w Polsce. Od ponad 20 lat dostarczamy wiadomości ze świata Microsoft, Windows i Office. Tworzymy specjalistyczne poradniki, informujemy Was o najnowszych aktualizacjach, dzielimy się naszą pasją. Razem budujemy społeczność, skupioną wokół nowych technologii.

Generujemy coraz więcej danych, które chcemy analizować z wielu perspektyw, łącząc ze sobą coraz więcej źródeł oraz szybciej docierając do zaszytych w danych kluczowych informacji. Zapanowanie nad danymi stanowi nie lada wyzwanie, które wymaga wdrożenia nie tylko nowoczesnych rozwiązań, ale także wprowadzenia kultury pracy z danymi w organizacji.

W dzisiejszych czasach bezpieczne środowisko do pracy w modelu hybrydowym jest jednym z kluczowych wyzwań organizacji na świecie. Zbuduj z Onex Group platformę do pracy, która zmaksymalizuje produktywność Twojego zespołu.

Nasze wartości

Zaangażowanie

Zaangażowanie

Jesteśmy proaktywni, odważni i angażujemy się w sprawy firmy. Bierzemy odpowiedzialność za swoje decyzje i traktujemy ją jak przywilej, a nie obowiązek. Wspólne sukcesy sprawiają nam satysfakcję.

Lojalność

Lojalność

Dobro firmy i pracowników jest dla nas najważniejsze. Dbamy o pozytywne i długoterminowe relacje z Klientami.

Szacunek

Szacunek

Szanujemy różnorodność, staramy się być dla siebie nawzajem uprzejmi i tolerancyjni, bez względu na okoliczności, kolor skóry, wyznanie, poglądy polityczne, płeć, orientację seksualną czy niepełnosprawność. Okazujemy sobie wdzięczność i jesteśmy kulturalni.

Transparentność

Transparentność

Kierujemy się uczciwością i szczerością podczas współpracy z Klientami. Przyznajemy się do błędów i wspólnie wyciągamy z nich wnioski.

Rozwój

Rozwój

Jesteśmy ciekawi świata i chętni do pogłębiania swoich kwalifikacji. Każdy z nas ma swoje zainteresowania i pasje, również poza pracą i chętnie dzielimy się nimi między sobą oraz wspieramy w ich rozwoju.

Zaufanie

Zaufanie

Ufamy Klientom oraz sobie nawzajem. Zakładamy dobre intencje i wierzymy we własne umiejętności.

logo

Nasza historia

Wszystko zaczęło się w 2001 roku od prostego serwisu www nt. Windows XP. Od początku tworzony przez hobbystów i pasjonatów przerodził się w najpopularniejszy w Polsce portal o technologii Microsoft - CentrumXP.

W 2005 roku hobby i pasja przerodziły się w działalność profesjonalną - i tak powstał Onex Group.

2008logo 208
2014logo 2014
2016logo 2016
2021logo 2021
2001

Jakub Hryciuk, mając 15 lat zakłada serwis internetowy o produktach Microsoft CentrumXP

t2001
2005

Działalność rozpoczęła firma pierwotnie pod nazwą CentrumXP

t2005
2007

Rozpoczynamy wysyłkową sprzedaż oprogramowania Microsoft - pakietów Windows XP i Office 2007

t2007
2008

Rozpoczynamy sprzedaż szkoleń e-learningowych z produktów Microsoft

2013

Sprzedajemy pierwszą licencję Office 365 SBP

2015

Po 2 latach od rozpoczęcia sprzedaż Office 365 otrzymujemy tytuł Partnera Roku Microsoft na rynku SMB

t2015
2016

Otrzymujemy tytuł Microsoft Country Partner of the Year - Poland

t2016
2017

Otrzymujemy międzynarodowy tytuł Microsoft Small & Midmarket Cloud Solutions Partner of the Year Finalist

t2017
2019

Z naszego wewnętrznego działu deweloperskiego wydzielamy software house

t2019
2020

Sklep CentrumXP zostaje zastąpiony przez onex.store, e-commerce ze sprzętem, oprogramowaniem i usługami dla konsumentów oraz MŚP

t2020
Drag

Nasza kultura i zasady

Wynagrodzenie niezależne od wyników

Wynagrodzenie niezależne od wyników

W naszej firmie skupiamy osoby, które mają motywację wewnętrzną i dla których praca to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy, ale przede wszystkim pasja. Ludzi, dla których praca jest przyjemnością nie trzeba motywować, dlatego pieniądze, które w innej firmie pracownicy otrzymują jako podstawę oraz premię zależną od wyniku, my wypłacamy w całości z góry. Wyjątkiem jest premia roczna, na którą przeznaczana jest część zysku firmy. Jej wysokość nie zależy od roli w Organizacji, tylko od stażu pracy.

Gra zespołowa

Gra zespołowa

Dzięki zasadzie nieuzależniania wynagrodzeń od wyników nie skupiamy się na wewnętrznej rywalizacji między sobą, a jedynie walczymy wspólnie o największą satysfakcję naszych Klientów. U nas porażka lub sukces poszczególnej osoby jest porażką lub sukcesem całej firmy.

Struktura

Struktura

Podstawową jednostką organizacyjną w firmie są zespoły, których zadaniem jest organizować sobie pracę. Zespół może reprezentować Koordynator, który nie jest „szefem” ani przełożonym pozostałych członków zespołu. Jego rolą jest służyć im i czynić ich pracę taką, aby mogli się na niej skoncentrować i wykorzystać swoje mocne strony i najlepsze kompetencje.

Rozwój i kariera

Rozwój i kariera

W naszej firmie nie ma tradycyjnych ścieżek kariery i awansów. Nie znaczy to, że się nie rozwijamy, jest wręcz odwrotnie. Pracujemy nad sobą i doskonalimy swoje zdolności oraz umiejętności cały czas. Chcemy, aby każdy pełnił rolę, w której najlepiej się sprawdza i która sprawia mu największą satysfakcję.

Transparentność i zaufanie

Transparentność i zaufanie

Transparentność i zaufanie to jedne z naszych podstawowych wartości i podchodzimy do nich bardzo poważnie. W jaki sposób? Nie mamy przed sobą tajemnic. Wszystkie podejmowane decyzje są przedstawiane na forum całej Organizacji, dane finansowe, w tym pensje są jawne dla większości osób w firmie. Ponadto każdy z nas może wziąć udział w regularnych spotkaniach Koordynatorów, które są jawne.

Podejmowanie decyzji

Podejmowanie decyzji

Nasza zasada jest prosta: decyzje (również te o firmowych wydatkach) podejmowane są tam, gdzie pojawia się potrzeba ich podjęcia, przez osoby, które powinny je podjąć. Oznacza to tyle, że jeśli coś leży w granicach kompetencji konkretnej osoby, to tylko ona o tym decyduje – nie prosi nikogo o zgodę czy akceptację. Jeśli jesteś specjalistą w danej dziedzinie i przychodzisz do naszej firmy, to nie po to, abyśmy my mówili Ci, co masz robić, ale żebyś to Ty uczył nas.