Case study:
Fort Systemy Informatyczne

Maszyny Wirtualne, Licencja SAL, Bazy danych SQL, Web Service

www.fort.com.pl

Firma informatyczna z 20-letnią tradycją

Fort Systemy Informatyczne specjalizuje się w oprogramowaniu środowiska pośredniczego i finansowego – nieustannie rozwijając swoją widzę w tym obszarze. Ich autorski system, udoskonalany na przestrzeni lat kompleksowo zaspakaja potrzeby współczesnych biur ubezpieczeniowych, będąc jednocześnie produktem prostym w obsłudze, korzystnym cenowo oraz dystrybuowany na terenie całego kraju.

Zakres naszych działań

Zobacz jak przy pomocy oprogramowania Microsoft rozwiązaliśmy problemy firmy Fort SI

Problemy, z którymi borykała się firma

Głównym problemem technicznym firmy Fort SI była wirtualizacja zasobów i umożliwienie dostępu użytkownikom do nich poprzez zdalny pulpit do serwerów z systemami Microsoft Windows Server na platformie Microsoft Azure.

 • Problem przechowywania i zabezpieczania wrażliwych danych firmowych
 • Trudności w bezpiecznym udostępnianiu klientom danych

Rozwiązanie, które przyniosło efekty

Pomogliśmy wdrożyć i skonfigurował środowisko przy zastosowaniu roli Remote Desktop License Server i licencji SAL (Subscriber Access License) umożliwiając stały dostęp do zasobów z dowolnego miejsca.

 • Masowe przechowywanie średniej wielkości sqlowych baz danych - zmniejszenie kosztów w porównaniu do zakupu całego serwera
 • Outsourcing prowadzenia serwerów – brak potrzeby konserwacji sprzętu i zarządzania sprzętem
 • Gotowe rozwiązania Azure zgodnych z RODO (GDPR) – możliwość zaoferowania klientom kilku poziomów zabezpieczeń

Jakie zmiany przyniosły nasze wdrożenia?

Microsoft, wierząc w siłę współpracy w sposób szczególny nieustanie rozwija i udoskonala rozwiązania oraz usługi przeznaczone dla swoich partnerów.

Co zagwarantował Microsoft?

 • Elastyczność

  Ogromny wybór z wielu gotowych i dostępnych rozwiązań
 • Oszczędność

  Płatność wyłącznie za rzeczywiste zużycie
 • Wydajność

  Brak konieczności posiadania dodatkowej infrastruktury
 • Skalowalność

  Dynamiczna skalowalność pozwalająca na optymalizację bazy danych
 • Bezpieczeństwo

  Zaawansowana ochrona przed zagrożeniami w obciążeniach chmury

Dlaczego Onex Group?

Fort SI podjął współpracę z nami, ponieważ jako jedni z pierwszych na rynku polskim swoim klientom zagwarantowaliśmy rozwiązania oparte na chmurze Azure.

Z uwagi na fakt, że usługi Azure tworzone są poza granicami Polski sporą trudnością dla Fort SI okazało się znalezienie firmy, która w stanie będzie krok po kroku przeprowadzić zmiany oraz wdrożyć pracowników w obsługę serwerowni Azure. Dodatkowym atutem dla firmy okazała się elastyczność oraz pełna skalowalność baz danych. Pomoc naszych ekspertów stała się także najlepszych, ponieważ spersonalizowanych sposobem doboru usług oraz ogromną oszczędnością czasu.

Jak wygląda współpraca z nami?

 • Kompleksowe
  wsparcie techniczne

  Naszym klientom gwarantujemy nie tylko kompleksowe wsparcie techniczne oraz pomoc na każdym etapie wdrażania usługi, ale również doradztwo powdrożeniowe trwające przez cały okres użytkowania licencji Office 365.
 • Pełna dyspozycyjność
  czasowa

  Doskonale rozumiemy jak ważny jest zarówno czas realizacji zamówień, jak i profesjonalne doradztwo z zakresu wyboru licencji. Dlatego też, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów ustalamy dogodne i indywidualne terminy konsultacji z ekspertami technologii Microsoft.
 • Najwyższa jakość
  świadczonych usług

  Jesteśmy liderami sprzedaży Office 365 w segmencie MŚP. Co roku udowadniamy profesjonalizm i innowacyjność w działaniu całego naszego zespołu. Jesteśmy Partnerem Roku 2016 Microsoft w Polsce oraz Finalistą globalnej nagrody 2017 Microsoft Partner of the Year Awards.
Poprzednie case study Northgate Logistics Sp. z o.o. Sp.k Następne case study Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Skontaktuj się z nami

Zamów kontakt Zostaw swój numer, a my oddzwonimy do Ciebie w ciągu 1 dnia roboczego!